گزارش تصویری نمایش زنده عروسکی اولین بازی به گزارش واحد خبری – تحلیلی نمانو

اجرا , اختصاصی نمانو , تئاتر پ آگوست 24 - بدون دیدگاه
تصویر خبر گزارش تصویری نمایش زنده عروسکی اولین بازی به گزارش واحد خبری – تحلیلی نمانو

نمایش زنده عروسکی اولین بازی

کارگردان : میثم یوسفی

نویسنده : امیر مشهدی عباس

آهنگساز : محمد فرشته نژاد

طراح صحنه : سینا ییلاق بیگی

طراح و ساخت عروسک : علیرضا حسین پور

طراح نور : محمدرضا شاملو فرد

شاعر : آزاده فرهنگیان

تهیه کننده : محمدرضا کریمی صارمی

 

بازیگران و بازی دهندگان :

ناصر احمدی فر

فهیمه باروتچی

مسعود پور جمشید

محمدرضا تقی پور

مریم خاکسار تهرانی

مهدی داوودی

بهروز مهرعلیان

میثم یوسفی

۲۵مهر تا آبان – مرکز تولیدات تئاتر و نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان – پارک لاله

سالن گلستان ساعت ۱۷:۳۰

تهیه بلیط در :

www.iranconcert.com

 

بهروز مهرعلیان ( بازیگر نقش نیزه )

بهروز مهر علیان در مصاحبه با واحد خبری – تحلیلی نمانو اعلام کرد از نمایش اولین بازی بزرگسالان هم استقبال کردند . وی افزود در کل براساس نظر سنجی ، مخاطبین از اجرا رضایت داشنتد.

مهرعلیان در ادامه گفت : اولین بازی ، نمایشی غیر متعارف تر از نمایش های کودک و نوجوانی هست که با این رنگ و مایه و این زمینه هایی است که تا به حال اجرا شده است .

وی افزود : کودک و نوجوان ما تا به امروز هر چه  درباره ی مذهب دیده و شنیده اند پای منبر و روضه بوده اما در اولین بازی نوجوانان حکایت ها رو به گونه ای دیگر و متفاوت تر از قبل میشنوند و از زبان ابزار های بازی ، حکایت ها و کهن الگوهای مذهبی رو میبینند و درک می کنند .

 

محمد رضا تقی پور ( بازیگر و عروسک گردان چکمه در اولین بازی )

محمدرضا تقی پور نیز در مصاحبه با نمانو اعلام کرد : اولین بازی نگاهی نو به تعزیه از دید کودک هست . و افزود که نقشم رو بر اساس شخصیتی که درونش میبینم بازی می کنم و سعی می کنم بهش فکر کنم تا اینکه احساسش کنم .

تقی پور افزود : دغدغه ی من برای تئاتر نوجوان است و دوست دارم بیشتر درباره ی نوجوان فعالیت کنم –

 

مسعود پور جمشید (بازیگر نقش شمشیر سبز )

مسعود پور جمشید در گفتگو با نمانو اعلام کرد که اولین بازی حس و حال عرفانی و عجیبی داره – این نمایش ژانر تازه ای در تئاتر است . چون تا به حال تعزیه به زبان کودک و نوجوان نداشتیم.

وی افزود : ما در اولین بازی یک واقعه بزرگ تاریخ را به زبان کودک و نوجوان روایت میکنیم .

 

ناصر احمدی فر ( بازیگر نقش رضا در نمایش اولین بازی )

ناصر احمدی فر در مصاحبه خود با نمانو گفت : اولین بازی تعزیه نیست / چون یک روند و قصه دارد . وی افزود ما در اولین بازی قصد گریه کردن و گریه انداختن مخاطب را نداریم و روایت ما در این نمایش روایت شیرین و ساده از واقعه کربلاست .

 

مهدی داوودی ( بازیگر و عروسک گردان نقش سپر و کلاه خود در نمایش اولین بازی )

مهدی داوودی به نمانو گفت : کلاه خود را دوست دارم چون به نظرم مظهری از آرامشه . چون به صورت خیلی ساده و شیرین جلوی ظلم قیام میکنه . مهدی داوودی افزود : فکر نمیکردم بچه ها کار رو دنبال کنن اما میبینیم که بچه ها تا پایان کار و دنبال می کنن و لذت میبرند .

 

مریم خاکسار تهرانی ( بازیگر نقش مادر و شمشیر قرمز در نمایش اولین بازی )

مریم خاکسار تهرانی در گفتگو با نمانو گفت : اولین بازی جزو کارهای خوب مناسبتی محسوب میشه چون  با بازیگران و عوامل حرفه ای در عرصه تئاتر تولید شده . اولین بازی نگاهی فانتزی و جذابی رو برای نوجوانان رقم میزند و به این خاطر مخاطب هایی که نمایش را میبینند استقبال می کنند .

مریم خاکسار تهرانی درباره ی استقبال و فروش از تئاترها گفت و اعلام کرد که بخش عظیمی استقبال مردم از یک نمایش ، تبلیغات است و متاسفانه تبلیغات در هر زمینه هزینه های زیادی را در بر دارد که تئاتر با توجه به درآمد و بودجه های اختصاص یافته توانایی پرداخت این هزینه های گزاف را ندارد .

 

میثم یوسفی ( کارکردان نمایش اولین بازی )

میثم یوسفی کارکردان نمایش اولین بازی در گپ و مصاحبه ای با نمانو اعلام کرد : اولین بازی نمایش ویژه نوجوان است – وی افزود من به همراه گروه ریسک را پذیرفتیم تا درباره ی نوجوان بسازیم چون در مملکت ما زیاد به این موضوع پرداخته نمیشود .

وی افزود : این نمایش نگاهی به نمایش های ایرانی، نقالی ، پرده خوانی و..  دارد که من هم تلاش کردم به شیوه نمایش های ایرانی به صورت نقالی و روایتی ، واقعه کربلا را روایت کردم .

یوسفی گفت : مسئولیت ما در تولید در این فضا به گونه ایست که کارگردان پایان تمام عنوان هاست چون به نطر من یک کارگردان اول باید تهیه کننده باشه ، مدیر تولید باشه ، دستیار باشه ، نورپرداز و … باشه و در آخر بگه کارگردان این اثر هم هستم . البته وی به  حرفه ای بودن گروه اولین بازی اشاره نمود و از تمامی هنرمندان و عوامل تجلیل کرد .

وی درباره ی قصه ی اولین بازی چنین گفت : اولین بازی قصه ی بچه ای به نام رضاست که بسیار شوق دیدن نمایش تعزیه ای که قرار است در جلو خانه شان برگزار شود را دارد . اما به علت مریض بودن بازیگر کودک خوان تعزیه ، تعزیه اجرا نمیشد .
حسین آقا ، از بانیان تعزیه از مادر رضا خواست تا اگر اجازه دهند اسباب تعزیه را برای مدتی در حیاط نگه دارند . رضا که بسیار شوق دیدن تعزیه را داشت به وسایل تعزیه بازی کرد تا در گوشه ای از حیاط به خواب رفت ، و در خواب ، وسایل جان گرفتند و  واقعه ی کربلا را  برای رضا بازی کردند . میثم یوسفی گفت که عروسک های این نمایش هر کدام نمادی بودند – کلاه خود نماد حضرت عباس – چکمه نماد یزید – نیزه نماد هرمله –  شمشیر سبز نماد امام  حسین – شمشیر قرمز نماد شمر

میثم یوسفی درباره ی استقبال مردم از اولین نمایش گفت : بی دروغ استقبال مردم نسبت به نمایش مناسبتی کم نبوده ولی متاسفانه وقتی میگوییم نمایش مناسبتی است همه گارد میگیرن و ندیده قضاوت میکنند ؛ مردم فکر میکنند اینجا باید روضه خوانی و سینه زنی کنند  .

وی افزود : ای کاش که همه ببینند و بعد قضاوت کنند .

 

برچسب ها: ,
اشتراک گذاری :
نظرات

هیچ دیدگاهی برای نمایش موجود نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

خسوف به روی صحنه میرود

نویسنده: عادل دولتشاهی کارگردان: محمد جلوه دار بازیگران: عسل غروی، سعید عسگرزاده، فریبرز خدمتی، سارا علیمردانی، مریم بابایی ساران، حمید کنی، علیرضا شجاع تهیه کننده: نماکمدستیار کارگردان: مریم شاهبیگیعکاس: نسرین عبدالونددستیار صحنه: امیر قضاتیطراح پوستر: عادل دولتشاهیطراح تیزر: بابک غیاثوند، فرهاد امن زاده کلیه عواید بلیط فروشی خسوف به دو گروه مردم نهاد طلوع بی نشان ها و تیم […]

ادامه خبر »

نمایش خنده های آتوسا

نمایش خندهٔ مدوسا اقتباسی از نمایشنامهٔ یرما اثر فدریکو گارسیا لورکا است. در این اثر تلاش بر یک بازنگری به هویت زنانه شده است. هویتی که در پس تمام کلیشه ها و هنجارهای اجتماعی گم شده و تبدیل به یک سری الگوهای قرار دادی برای زنان شده است. زنانی که یا مادر هستند یا آرزوی […]

ادامه خبر »

نمایش «حضار قیام کنند» به روی صحنه میرود

نمایش «حضار قیام کنند» نوشته‌ی مهتاب پویامنش و طراحی و کارگردانی امیرحسین مدنی از ۳۰ خردادماه ساعت ۲۱ در تماشاخانه استاد مشایخی به روی صحنه می‌رود. در  نمایش حضار قیام کنند محسن مسعودی، ابوالفضل خسروجردی، پگاه نقوی، محمد طاهری (مهمان از گروه هنری استوا)، پویا فیاضی و مهتاب پویامنش نقش‌آفرینی می‌کنند. این نمایش را پگاه […]

ادامه خبر »

فراخوان بخش «نمایش‌های رادیویی» تئاتر فجر منتشر شد

روابط عمومی جشنواره فجر  فراخوان بخش «نمایش های رادیویی» با مدیریت امین رهبر را منتشر کرد. در این فراخوان آمده است : «نمایش رادیویی با قدمتی بیش از هفتاد سال گونه‌ای است که بی‌هیچ تردیدی می‌توان آ ن را یکی از فراگیرترین و موثرترین آثار در عرصه ی تولیدات هنرهای نمایشی به حساب آورد. در […]

ادامه خبر »

آلبوم بار دگر در روز بزگداشت حافظ رونمایی می شود

رونمایی از آلبوم بار دگر در روز بزرگداشت حافظ آلبوم موسیقی باردگر به خوانندگی و آهنگسازی آرش قاسمی در روز بزرگداشت حافظ بیستم مهرماه در نشر چشمه رایزن رونمایی می‌شود. این آلبوم برگرفته از اشعار حافظ، مولانا، وحشی بافقی، فروغی بسطامی، هوشنگ ابتهاج، هاتف اصفهانی، نیمایوشیج و شاه نعمت الله ولی می باشد که توسط […]

ادامه خبر »
نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی نمایش زنده عروسکی اولین بازی
مشکلی در پخش ایجاد شده است

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نمایش گستر نوین هنر ایران می باشد

طراحی و تولید : گروه نرم افزاری ابتکار نوین پارس